Kontakt
Võta ühendust
Close
Kontakt

Savi 3/4, Pärnu, 80040 Pärnu maakond

+372 53305 123

info@estintech.ee

Apple WWDC 2024: AI-tehnoloogia integreeritakse rakenduste komplekti

  Apple WWDC 2024: AI-tehnoloogia integreeritakse rakenduste komplekti

Autorid: Aditya Soni ja Stephen Nellis

10. juuni 2024, kell 21:34 GMT+3

 

  1. 7-st: Inimesed osalevad iga-aastasel arendajate konverentsil Apple’i peakorteris Cupertino’s, California, USA, 10. juuni 2024. REUTERS/Carlos Barria

 

Ettevõtted Apple tutvustab arendajate konverentsil AI integratsiooni
Uuendatud Siri ja võimalik OpenAI koostöö on esiletõstmised
Apple püüab leevendada investorite kahtlusi AI võidujooksus Microsoftiga

  1. juuni (Reuters) – Apple (AAPL.O) avalikustas esmaspäeval oma AI-tehnoloogia nimega Apple Intelligence, mis integreeritakse rakenduste komplekti, eesmärgiga saada generatiivse AI esindajaks tarbijatele ja saavutada konkurentsieelis Microsofti (MSFT.O) ees.

Ettevõte teatas, et tehnoloogia toetab uusi tööriistu, sealhulgas neid, mis suudavad genereerida teksti ja pilte ning omavad võimet otsida ja analüüsida teavet oma rakenduste vahemikus.

Ettevõte peaks samuti tutvustama uuendatud Siri häälassistenti ja võimalikku koostööd ChatGPT omanikuga OpenAI iga-aastasel arendajate konverentsil.

Apple alustas üritust, pakkudes detaile oma uusima operatsioonisüsteemi kohta Vision Pro segareaalsuse peakomplekti ja iPhone’i jaoks. Ettevõte teatas, et iOS 18, selle lipulaeva seadme tarkvara, muudab iPhone’i avalehe kohandatavamaks ja sisaldab parendatud versioone oma sisseehitatud rakendustest.

Uus tarkvara sisaldab ka “lukusta rakendus” funktsiooni, mis aitab inimestel kaitsta tundlikku teavet. Kasutajad saavad lukustada konkreetseid rakendusi ja hoida andmeid operatsioonisüsteemis paremini kontrolli all.

Apple teatas ka, et hakkab hiljem sel aastal rühmitama sõnumeid oma e-posti kliendis, kategoriseerides neid esmasesse kausta, tehingute kausta, kampaaniate kausta ja teistesse spetsiifilisematesse rühmadesse, näiteks lennufirma kommunikatsioonid. Kõrgetasemelised kategooriad on sarnased konkurendi Google’i Gmaili vana funktsiooniga.

Tehnoloogia tipunimed võivad olla AI osas konkurentsiuurimise all.

Apple teatas, et teeb oma segareaalsuse peakomplekti Vision Pro kättesaadavaks veel kaheksas riigis, sealhulgas Hiinas ja Jaapanis. Uus VisionOS 2 tarkvara peakomplekti jaoks kasutab masinõpet loomuliku sügavusega fotode loomiseks ja sisaldab uusi žeste.

Ettevõtte aktsiad langesid esmaspäeva pärastlõunal 1,1%.

Apple kasutab oma Cupertino, California, peakorteris toimuval arendajate konverentsil igal aastal võimalust tutvustada uuendusi oma rakendustes ja operatsioonisüsteemides ning näidata arendajatele uusi tööriistu, mida nad saavad oma rakendustes kasutada.

Kuid Apple’i Worldwide Developers Conference (WWDC 2024) on rohkem kaalul kui varasematel sellistel üritustel, kuna iPhone’i tootja püüab kinnitada investoritele, et ta ei ole kaotanud AI lahingut Microsoftile (MSFT.O), kuigi võib-olla on mõned ringid loovutanud.

Apple peab näitama oma enam kui 1 miljardile kasutajale, kellest enamik ei ole tehnoloogiafännid, miks nad tahaksid uut tüüpi AI-d, mis on vallutanud Silicon Valley, ütlesid analüütikud.

“Apple teeb show,” ütles Ryan Reith, IDC turu-uuringute firma analüütik. “Kui nad suudavad maanduda, on potentsiaal tarbijat tegelikult AI-st huvitatud saada, sest siiani on see olnud peamiselt ettevõtte teema.”

Apple on aastaid kasutanud AI-d kulisside taga oma seadmete funktsioonide, näiteks kellade võimekus avariisid ja kukkumisi tuvastada, toetamiseks. Kuid ettevõte on olnud kõhklev selles, kuidas see tehnoloogia oma seadmete funktsionaalsust suurendab, võrreldes sellega, kuidas Microsoft on oma varase panuse abil OpenAI-le seda teinud.

Microsoft ületas Apple’i maailma suurima ettevõttena turuväärtuse järgi jaanuaris ning Apple’i aktsiad on selle aasta jooksul teiste Big Tech ettevõtete omadele alla jäänud. AI-kiipide gigant Nvidia (NVDA.O) ületas eelmisel nädalal lühidalt Apple’i kui maailma teine kõige väärtuslikum ettevõte, rõhutades mõnede investorite jaoks võimu muutust tehnoloogiamaailmas.

 

Siri Uus Välimus

Oodatakse, et Apple võimaldab Siril juhtida paljusid rakendusi kasutaja nimel. See on osutunud keeruliseks, kuna Siri peab mõistma kasutaja täpseid kavatsusi ja ka seda, kuidas rakendus töötab.

Näiteks kui kasutaja palub Siril kustutada e-kirja, peab Siri mõistma, millist e-kirja kasutaja tahab kustutada ja kuidas see funktsioon toimib, näiteks Microsoft Outlookis või Gmailis.

Apple üritas teha Siri targemaks 2018. aastal tööriistadega, mis võimaldasid arendajatel kodeerida oma rakendustesse viise, kuidas Siri võiks rohkem kontrollida, kuid vähesed näitasid huvi.

Nüüd oodatakse, et Apple uuendab Siri aluseks olevat tarkvara generatiivse AI-ga. Meedia on teatanud, et Apple ja OpenAI sõlmisid kokkuleppe integreerida ChatGPT looja tehnoloogia Apple’i järgmisse iPhone’i operatsioonisüsteemi, iOS 18.

Mõned Apple’i investorid on kindlad, et AI uued funktsioonid suurendavad uute iPhone’ide müüki ajal, mil ettevõte maadleb tugeva konkurentsiga Hiinas ja aeglasema kasvuga USA-s.

“See peaks muutuma tugevaks riistvara uuendusperioodiks Apple’ile,” ütles Dan Eye, Fort Pitt Capital Groupi, mis omab Apple’i aktsiaid, investeeringute juht. Eye ootab, et Apple piirab mõned AI-funktsioonid vanematel mudelitel, et meelitada inimesi ostma uuemaid telefone.

KIIBID AI JAOKS

Eelmisel kuul tutvustas Apple oma uusimat AI-le keskenduvat kiipi oma uusimates iPad Pro mudelites ja analüütikud ootavad, et ettevõte pakub arendajatele detaile selle kohta, kuidas nad saavad kiibi võimeid kasutada kõigi uute AI-arvutuste toetamiseks.

Ettevõte võib hakata rääkima ka oma pilvearvutusvõimekusest, kuna on teateid, et Apple kavandab oma kiipide kasutamist andmekeskustes esmakordselt.

Kasutades oma kiipe pilveteenuste jaoks, saab Apple kasutusele võtta täiustatud AI-funktsioonid, mida seadmed ei suuda üksi hallata, ilma et oleks vaja kalleid Nvidia protsessoreid. See lähenemine säilitab ka paljud Apple’i privaatsus- ja turvafunktsioonid, mis on sisse ehitatud nende oma kiipide disaini.

Arendajate konverents kestab reedeni.

Tehnoloogia Ülevaate uudiskiri toob uusimad uudised ja trendid otse teie postkasti. Registreeruge siin.

Aruandlus: Stephen Nellis ja Max A. Cherney San Franciscos ja Aditya Soni Bengalurus; Toimetamine: Sayantani Ghosh ja Matthew Lewis .

Allikas: Reuters